TUW ,,TUW” ROZPOCZYNA JESIENNY SEZON UBEZPIECZENIA UPRAW ROLNYCH

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ,,TUW” z dniem 2 września 2022 roku rozpoczęło kampanię zawierania umów ubezpieczenia upraw rolnych.

TUW,,TUW” tradycyjnie w swojej jesiennej ofercie ubezpieczenia upraw rolnych oferuje możliwość ubezpieczenia z dopłatą do składki z budżetu państwa w wariantach najczęściej wybieranych przez rolników, tj. zawierających trzy podstawowe ryzyka: gradu, przymrozków wiosennych i ujemnych skutków przezimowania (opcje: pojedynczo lub w pakietach), jak i w znacznie ,,bogatszych” wariantach ubezpieczenia.np ubezpieczonych o ryzyka powodzi, suszy, deszczu nawalnego, gradu, huraganu, pioruna czy obsunięcia się ziemi i lawiny.

Warto zaznaczyć, iż w ofercie Towarzystwa, ubezpieczenia upraw rolnych od ryzyka ujemnych skutków przezimowania znajdują się warianty z różnym poziomem odpowiedzialności za szkody od najtańszych- na poziomie 15% wartości sumy ubezpieczenia, poprzez 18%-ową wartość, do najbardziej popularnych – z 25%-ową odpowiedzialnością.

W uprawach rolnych ubezpieczanych w trzech najbardziej popularnych ryzykach (grad, przymrozki wiosenne i ujemne skutki przezimowania) rolnik może rozszerzyć wybrany wariant ubezpieczenia, aby obejmował on także odpowiedzialność TUW ,,TUW” za szkody na poziomie 8% ubytku plonu, czyli poniżej 10% poziomu określonego w ustawie z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Dodatkowe korzyści płynące z zawarcia umowy ubezpieczenia upraw rolnych w Towarzystwie, to przede wszystkim:

stała cena jednostkowa ubezpieczonego plonu przez cały okres ubezpieczenia,

możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o ryzyko ognia,

zniesiony w wielu wariatach ubezpieczenia udział własny w szkodzie, a w pozostałych możliwość jego wykupienia,

elastyczny system płatności składki,

przejrzysty system likwidacji szkód, oparty na doświadczonych likwidatorach,

Wystarczy jedna chwila ,w której niesprzyjające warunki pogodowe mogą zniszczyć efekty ciężkiej pracy  rolnika i pozbawić go dochodów. Dlatego uwzględniając to ryzyko warto przygotować na taką ewentualność i skorzystać z oferty ubezpieczeniowej TUW ,,TUW” w zakresie ubezpieczenia upraw rolnych.

TUW,,TUW w tym roku obchodzi Jubileusz 30-lecia, a w programie ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich z dopłatami z budżetu państwa uczestniczy od początku swojej działalności. Posiada  wieloletnie doświadczenie zarówno w zakresie dystrybucji ubezpieczeń upraw, jak również likwidacji szkód. Ponad dysonujemy rozbudowaną siecią agentów, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji i pomogą w wyborze najkorzystniejszego zakresu ubezpieczenia .

Ubezpieczenie upraw; bez polisy można zbankrutować.

Na pogodę nie ma rady, a jedynym sposobem na ograniczenie strat jest ubezpieczenie upraw. Niezależnie co przyniesie pogoda …Zasiej w sobie spokój

Rolnicy są często pierwszymi ofiarami zmian klimatycznych, jakie obserwujemy w ostatnich latach. Szczegóły u pełnomocnika DIR ,oraz Agentów TUW (lista agentów na stronie internetowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej www.izbarolnicza.pl)

,,UBEZPIECZAMY SIĘ U SIEBIE w ramach ZWC ,,WIEŚ DOLNOŚLĄSKA”

Kontakt DIR