800 – lecie wsi Ciepłowody

23 października odbyły się obchody 800 – lecia wsi Ciepłowody. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą Dziękczynną w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ciepłowodach pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Jacka Kicińskiego. Wśród zebranych pocztów sztandarowych udział wziął również poczet Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu ząbkowickiego. Następnie zebrani Goście w asyście Orkiestry Dętej OSP Kamiennik przemaszerowali do Gminnego Ośrodka Kultury. Przewodniczący Rady Gminy Ciepłowody Damian Cieślik otworzył uroczystą sesję Gminy Ciepłowody podczas której zostały przyjęte dwie uchwały dotyczące: uczczenia Jubileuszu 800- lecia wsi Ciepłowody oraz nadania skwerowi przy ul. Szkolnej nazwy „Skwer 800- lecia Ciepłowód”. Po wystąpieniu Wójta Gminy Ciepłowody Łukasza Białkowskiego odbył się wykład historyczny mgr Kamila Pawłowskiego nt. „Dwa początki jednej wsi – czyli o założeniu Ciepłowód”. Następnie uczniowie z Zespołu Szkół w Ciepłowodach w swoich występach zaprezentowali legendy związane z Ciepłowodami.

Tuż po nich zebrani Goście złożyli okolicznościowe życzenia i gratulacje. Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Wiktor Skotnicki na ręce Wójta, Przewodniczącego Rady Gminy oraz Sołtysa Ciepłowód w imieniu Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Ryszarda Borysa złożył list gratulacyjny oraz wręczył pamiątkowy grawerton.

Po zakończeniu części odbywającej się w ośrodku kultury wszyscy uczestnicy udali się na „Skwer 800 – lecia”, gdzie Wójt Gminy Ciepłowody odsłonił pamiątkową tablicę a zebrane delegacje złożyły kwiaty.

Samorząd rolniczy składa jeszcze raz serdeczne gratulacje z okazji 800 – lecia wsi Ciepłowody oraz życzenia dalszych sukcesów, tworzenia pięknej historii oraz nieustającego zapału w realizacji planów i zamierzeń.

Aniela, Jan