Posiedzenie Rady Powiatowej DIR w Polkowicach

W dniu 26 października w Starostwie Powiatowym w Polkowicach odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Polkowickiego. W posiedzeniu udział wzięli: Pan Kamil Ciupak Starosta Polkowicki, Pan Waldemar Jankowski Wiceprezes DIR, Pani Sabina Mierzwiak Kierownik WIORiN odział Lubin oraz Pan Grzegorz Kowalik Powiatowy Lekarz Weterynarii. W spotkaniu uczestniczyli także delegaci Rady Powiatowej DIR w Polkowicach.
Spotkanie otworzył Przewodniczący Rady Pan Jan Laszczowski, przywitał przybyłych i oddał głos gościom.
Starosta Kamil Ciupak podziękował za zaproszenie na posiedzenie Rady. Przyznał, że sytuacja w rolnictwie jest trudna, jednocześnie zadeklarował współpracę z samorządem rolniczym. W trakcie spotkania Powiatowy Lekarz Weterynarii omówił zagadnienia związane z aktualną sytuacją zakresie ASF i ptasiej grypy na terenie powiatu. Kierownik Inspekcji Ochrony Roślin Sabina Mierzwiak omówiła stosowanie środków ochrony roślin w kontekście ochrony zapylaczy. Przedstawiła także zakres przeprowadzanych kontroli oraz zadania, jakimi obecnie zajmuje się Inspekcja. Wiceprezes DIR Waldemar Jankowski przedstawił działania, jakie są podejmowane przez Zarząd DIR w obszarze rolnictwa. Wspomniał także o możliwości składania wniosków do ARiMR o pomoc dla gospodarstw poszkodowanych suszą oraz o możliwości ubezpieczania upraw w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych. Zwrócił uwagę, że wszystkie pisma i odpowiedzi publikowane są na stronie Izby.
Podczas posiedzenia dyskutowano na tematy dotyczące aktualnej sytuacji w rolnictwie oraz problemów z aplikacją do zgłaszania suszy.

Adolf, Tymon