Posiedzenie Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich

23 listopada w Ziębicach obyło się posiedzenie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu ząbkowickiego.

W spotkaniu udział wzięli zaproszenie Goście w osobach: Pan Dariusz Madejski – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Pan Andrzej Dawidowicz – Firma Saaten Union, Pan Marek Wereśniak – Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa, Katarzyna Bednarz – Banach – Zastępcę Naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa w Ziębicach, Pan Andrzej Regner – Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu oraz Członek Zarządu Powiatu Ząbkowickiego, Pani Magdalena Marszałek – Ekspert Agro, Bank BNP Paribas wraz z Panią Izabelą Jachowicz oraz Panią Katarzyną Pawłowską z Oddziału w Kłodzku, Pan Michał Mackiewicz – Agent Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW a także Pan Leszek Więckowski – Redaktor Naczelny „Głos Regionu” a także okoliczni rolnicy.

Na początku posiedzenia głos zabrał Pan Andrzej Dawidowicz z Firmy Saaten Union, który przeprowadził szkolenie dotyczące efektywnej produkcji roślin oleistych i białkowych.

Następnie Pani Katarzyna Bednarz – Banach – Zastępca Naczelnika Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa przekazała informację o aktualnych przepisach prawnych dotyczących sprzedaży i dzierżawy gruntów z Zasobu gminy.

Dzięki Pani Magdalenie Marszałek Eksperta Agro w Banku BNP Paribas zebrani zapoznali się z ofertą kredytową dla rolników. Podczas spotkania została również przedstawiona oferta ubezpieczeniowa Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW przez Pana Michała Mackiewicza – Agenta TUW w Ząbkowicach Śląskich.

Pan Dariusz Madejski Członek Zarządu DIR udzielił informacji nt. podejmowanych działań Izby w kwestii rolnictwa, które dotyczyły m. in. zakazu eksportu nawozów, aplikacji suszowej, ochrony gruntów cennych rolniczo a także możliwości przeglądów technicznych w gospodarstwach rolnych.

Posiedzenie Rady było również okazją do podziękowania Panu Markowi Wereśniakowi – Naczelnikowi Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa za współpracę z DIR w ramach działalności na rzecz rolnictwa w Gminie Ziębice oraz Panu Andrzejowi Regnerowi – Dyrektorowi Gminnego Centrum Edukacji i Sportu za współpracę przy projekcie „Poznaj gospodarstwo rolne”, który był realizowany przez Dolnośląską Izbę Rolniczą.

Alicja, Bogusław