„Bezpieczny KRUSnal 2022”

6 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji Dolnośląskiego Konkursu „Bezpieczny KRUSnal 2022”, który przebiegał pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.
Wśród zaproszonych Gości w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiej Izby Rolniczej: Dariusz Madejski – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Paweł Mazur – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej a jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Wałbrzychu oraz Wiktor Skotnicki – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich.
Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym oraz budowanie świadomości zagrożeń chorobowych i wypadkowych występujących w środowisku wiejskim.
Dolnośląska Izba Rolnicza od lat wspiera Konkurs „Bezpieczny KRUSnal”. Również w tym roku ufundowano nagrody dla dzieci biorących udział w wydarzeniu.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 28 uczniów, którzy przeszli eliminacje 1100 dzieci z 15 szkół podstawowych z powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego, świdnickiego i wałbrzyskiego.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:
I miejsce – Maciej Borowiak – Czarny Bór
II miejsce Julia Janik – Stary Waliszów