8 grudnia w Pisarzowicach w siedzibie spółki Agrofarm odbyło się Seminarium pt. „Warunki prowadzenia produkcji rolniczej na terenie powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego oraz zgorzeleckiego w dobie obecnych uwarunkowań gospodarczych” współorganizowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Rady Powiatowe DIR Bolesławiec, Lubań, Lwówek Śląski oraz Zgorzelec. W spotkaniu uczestniczyli delegaci wymienionych Rad Powiatowych oraz zaproszeni Goście: Poseł na Sejm RP Pan Szymon Pogoda, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Ryszard Borys, Kierownik PT KRUS w Lubaniu Pani Lucyna Kłusik, Kierownik PT KRUS w Bolesławcu Pan Sebastian Fijałkowski, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Bolesławcu Pan Maciej Małkowski, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lubaniu Pani Joanna Wilczyńska Doliba, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zgorzelcu Pani Aneta Mazur, przedstawiciel Sekcji Zamiejscowej KOWR w Rakowicach Wielkich Pan Łukasz Ćwiek. W wydarzeniu uczestniczył również Starosta Lubański Pan Walery Czarnecki, Wójt Gminy Siekierczyn Pan Dariusz Furdykoń oraz Ks. Jan Leśnik. Seminarium było idealną okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń, poglądów oraz dyskusji co, przyczyniło się do zacieśniania współpracy między miejscowym samorządem rolniczym a terenowymi przedstawicielstwami instytucji okołorolniczych.

Adolf, Tymon