Dolnośląska Izba Rolnicza na Jarmarku Bożonarodzeniowy w Paszowicach

W świetlicy wiejskiej w dniu 18 grudnia w Paszowicach odbył się I Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany w tej miejscowości.
Na zaproszenie Wójta Gminy Paszowice Pana Sebastiana Oszczędy podczas uroczystości Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentował Wiceprezes Pan Waldemar Jankowski.
Panie z KGW Kłonice, Zespołu Kukułeczki oraz Zespół Biesiadny ze Świdnika przygotowały dla odwiedzających jarmark, potrawy wigilijne oraz mnóstwo słodkich wypieków. Na stoiskach wystawienniczych odwiedzający mieli możliwość zaopatrzyć się w świąteczne prezenty ponieważ stoły uginały się od rękodzieł takich jak: szydełkowe arcydzieła, bombki ręcznie malowane oraz zdobione techniką decoupage, obrazy, stroiki świąteczne, biżuteria, gliniane domki oraz „kaczawskie skrzaty”.
Dzieci które odwiedziły jarmark mogły wziąć udział w warsztatach podczas których własnoręcznie malowały ozdoby świąteczne. Do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek zachęcały zespoły ludowe: Pogórzanie z Paszowic, Kukułeczki z Pogwizdowa, chór Albertówka z Jaworskiego Ośrodka Kultury oraz Zespół Biesiadny ze Świdnika.
Bożonarodzeniowy Jarmark swoją aurą przyciągnął wielu mieszkańców Paszowic oraz okolicznych miejscowości.

Czesław, Agnieszka