Udany I Karkonoski Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołów Ludowych

14 stycznia 2023 roku w Jeleniogórskim Centrum Kultury filia ”Muflon” odbył się I Karkonoski Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołów Ludowych. W blasku świec, przy dekoracjach świątecznych rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu regionalnych zespołów ludowych i wokalnych.

Na scenie zaprezentowały się:

• Zespół wokalny „Agat”
  • Zespół „Echo” Bolków
  • Zespół Rybniczanki
  • Zespół „Sokolik” z Karpnik
  • Zespół Śpiewaczy „Szklarki”
  • Zespół Łużyczanki z Kapelą z Pobiednej
  • Zespół folklorystyczny „Karkonosze”

Licznie zgromadzona publiczność w JCK „Muflon” nagradzała wykonawców gromkimi brawami. Choć tego dnia wszyscy byli zwycięzcami, Komisja w składzie: posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, poseł Robert Obaz, wiceprezes Fundacji Rozwoju Samorządności i Edukacji „Liber” Mateusz Ciepiela oraz Joanna Zagulska i Adam Dąbrowski z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych wskazała laureatów trzech pierwszych miejsc. Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia.

1. Zespół folklorystyczny „Karkonosze”
  2. Zespół wokalny „Agat”
  • Zespół Łużyczanki z Kapelą z Pobiednej

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone upominkami sponsorowanymi przez: Dolnośląską Izbę Rolniczą, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – oddział Jelenia Góra, posłankę Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską oraz posła Roberta Obaza.

Przegląd organizowany był przez Fundację Rozwoju Samorządności i Edukacji „Liber” pod patronatem posła na Sejm RP Roberta Obaza. Przegląd prowadziła Eliza Krawczyk z KGW Siła Kobiet.

Partnerzy: Dolnośląska Izba Rolnicza, KGW Siła Kobiet, KSON, Sympatycy Sobieszowa, JCK „Muflon”

Patronat medialny: jelonka.com. radio Supernova, portalik24jg

Mark, Jarosław