Posiedzenie Rady Powiatowej DIR w Kłodzku wraz z szkoleniem dla rolników

26 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby rolniczej Powiatu Kłodzkiego połączone ze szkoleniem dla rolników.

Wśród zaproszonych Gości udział w spotkaniu wzięli: Zbigniew Tur – Wójt Gminy Kłodzko, Paweł Mazur – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Małgorzata Suława – Kaszycka – Naczelnik BP ARiMR w Kłodzku wraz z pracownikami BP ARiMR, Bogdan Kożuchowicz – Kierownik SZGZ w Świdnicy wraz z Marzeną Kołodką oraz Robertem Ciarkowskim, Janusz Redmerski – Kierownik PZDR w Kłodzku wraz z pracownikami, Zbigniew Dąbrowski – Broker Sieci na rzecz Innowacji w Rolnictwie a także przedstawicielki Banku BNP Paribas Magdalena Marszałek oraz Izabela Jachowicz.

Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur otwarty na szkolenia dla rolników, po raz kolejny wraz z życzeniami noworocznymi udostępnił miejsce wykazując zaangażowanie w organizację owych szkoleń.

W trakcie spotkania zostały szczegółowo omówione zagadnienia dotyczące:

-zasad przeprowadzania przetargów ofert pisemnych przez Oddział Terenowy KOWR we Wrocławiu, Sekcję Zamiejscową Gospodarowania Zasobem w Świdnicy.

-warunkowość i ekoschematy we wnioskach obszarowych w roku 2023 przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Kłodzku

-rejestracja zwierząt – aplikacja IRZplus przez Biuro Powiatowe ARiMR w Kłodzku.

Pan Paweł Mazur Członek Zarządu DIR przekazał informację o podpisanym porozumieniu o współpracy między instytucjami rolniczymi: Dolnośląską Izbą Rolniczą, Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz Oddziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie organizacji wspólnych szkoleń i konferencji dotyczących Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki rolnej 2023 – 2027.  Pan Mazur, w imieniu Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej poprosił delegatów z poszczególnych Gmin o zaangażowanie w realizację szkoleń.

Pani Magdalena Marszałek Ekspert Agro Banku BNP Paribas przedstawiła ofertę kredytową dla rolników.

Na zakończenie spotkania Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Bobula poinformował o aktualnej sytuacji w rolnictwie a zwłaszcza problemu ze sprzedażą zbóż i spadającymi cenami. Delegaci Rady Powiatowej DIR omówili plan pracy Rady do czerwca br.

Kolejne szkolenie z zakresu Warunkowości i Ekoschematów a także aplikacji IRZplus odbędzie się 15 lutego o godz. 10:00 w Centrum Inicjatyw Wiejskich w Ścinawce Średniej.

Pełnej harmonogram szkoleń znajduje się na stronie DIR: https://izbarolnicza.pl/2023/01/25/harmonogram-szkolen-warunkowosc-podstawowy-element-nowej-zielonej-architektury-oraz-ekoschematy-nowy-rodzaj-platnosci-bezposrednich/

Mark, Jarosław