Posiedzenie Rady DIR powiatu wrocławskiego

Dnia 10 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Jordanowie Śląskim odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Wrocławskiego, które zostało zwołane przez Przewodniczącego Rady Pana Waldemara Mazurka. Posiedzenie było połączone ze szkoleniem dla wszystkich zainteresowanych rolników.
W spotkaniu uczestniczyło wielu zaproszony gości m.in.: Agnieszka Soin – Poseł na Sejm, Ewa Pawelec – Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Jolanta Szczuraszek – Zastępca Dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Paweł Filipczak- Wójt Gminy Jordanów Śląski.
Szkolenie – „Warunkowość – podstawowy element nowej Zielonej Architektury oraz ekoschematy – nowy rodzaj płatności bezpośrednich” przeprowadzili przedstawiciele Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.
Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu przeprowadzi szkolenie dla osób zainteresowanych przystąpieniem do przetargu. Celem szkolenia było usprawnienie składania dokumentów i dążenie do zminimalizowania w nich ilości błędów.
Pani Ewa Pawelec – Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS we Wrocławiu omówiła nowe przepisy w zakresie ubezpieczeń społecznych rolników.
Prezentacji oferty banku BNP Paribas dokonała Pani Magdalena Marszałek – Ekspert Agro.
W ramach wydarzenia przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzili konkurs pn. „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” dla uczestników szkolenia.

Viktoryn, Helmut