Posiedzenie Rady DIR w Wołowie

20 lutego w Starostwie Powiatowym w Wołowie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej powiatu wołowskiego. W spotkaniu uczestniczył członek Zarządu DIR Dariusz Madejski, kierownik ARiMR w Wołowie Jerzy Gągolewski, przedstawiciel DODR w Wołowie Michał Woźny oraz delegaci Rady Powiatowej DIR. Na spotkaniu poruszono tematy związane z m.in. wypłaty dopłat bezpośrednich, szkoleń z ekoschematów i możliwości uzyskania większych dopłat do gruntów. Dariusz Madejski poinformował o możliwości korzystania przez rolników- emerytów z sanatoriów, jest to kolejna rzecz, którą udało się wprowadzić w życie po interwencjach Izby Rolniczej, podobnie jak emerytury z ZUS i KRUS mają być połączone. Członek Zarządu poinformował także o dołączeniu przedstawicieli Izb Rolniczych do protestów pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu. Wojewodzie przekazano postulaty do realizacji.

Aniela, Jan