Posiedzenie RP DIR powiatów kamiennogórskiego i wałbrzyskiego

Dnia 22 lutego w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości Gminy Kamienna Góra w Czadrowie odbyło się posiedzenie Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Kamiennogórskiego i Wałbrzyskiego. Posiedzenie Rad Powiatowych wspólnie prowadzili Pan Sylwester Wańczyk delegat do Walnego Zgromadzenia DIR z powiatu kamiennogórskiego oraz Pan Paweł Mazur Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Wałbrzychu.
W posiedzeniu udział wzięli m.in.: Pan Janusz Jamirecki oraz Pani Dorota Janowska z Oddziału Regionalnego ARiMR we Wrocławiu, Pan Franciszek Baranowski – Prezes Spółki LIRPOL Pełnomocnik ds. ubezpieczeń TUW, przedstawiciele Nadleśnictwa Kamienna Góra i Nadleśnictwa Wałbrzych i licznie przybyli przedstawiciele „Kół Łowieckich” z terenu powiatów kamiennogórskiego i wałbrzyskiego.
W trakcie spotkania Pan Janusz Jamirecki – kierownik Biura Rejestracji Zwierząt OR ARiMR przedstawił zebranym informację na temat nowelizacji ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, która weszła w życie 6 stycznia 2023r. Zmiany spowodowane wprowadzeniem nowych przepisów dotyczą przede wszystkim katalogu gatunków objętych obowiązkiem ewidencjonowania, zasad i terminów dokonywania zgłoszeń, a także wyboru środków identyfikacji. Oprócz tego paszporty bydła będą służyć wyłącznie dokumentowaniu przemieszczeń zagranicznych, a podstawową drogą informowania o zdarzeniach ma się stać aplikacja IRZplus.
Pan Wiesław Mąka delegat do Walnego Zgromadzenia DIR z powiatu wałbrzyskiego omówił zagrożenia dla rolnictwa i środowiska przyrodniczego powodowane przez nadmierny wzrost populacji wilków w podregionie wałbrzyskim i kamiennogórskim. Przedstawił działania jakie do tej pory podejmowaliśmy, a w trakcie dyskusji z przedstawicielami myśliwych wskazano na potrzebę dokonania przez instytucje do tego powołane rzetelnej inwentaryzacji liczebności wilka. Poproszono Koła Łowieckie by przy tegorocznej inwentaryzacji zwierzyny łownej wykazywać informację o występowaniu wilka na poszczególnych obwodach łowieckich.
Na koniec Pan Franciszek Baranowski przedstawił korzyści wynikające z ubezpieczeń w TUW oraz przedstawił ofertę Spółki LIRPOL przeprowadzającą atestację opryskiwaczy w gospodarstwie rolnika.
Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Aniela, Jan