Posiedzenie RP DIR w Polkowicach

Dnia 23 lutego w Starostwie w Polkowicach odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej DIR Powiatu Polkowickiego. W posiedzeniu udział wzięli: Waldemar Jankowski – Wice Prezes DIR, Katarzyna Hawrot – Biuro Powiatowe ARiMR w Polkowicach, Izabela Skut – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Polkowicach oraz licznie przybyli rolnicy. W trakcie posiedzenia dyskutowano o aktualnej sytuacji w rolnictwie.

Wiceprezes DIR Waldemar Jankowski przedstawił działania, jakie są podejmowane przez Zarząd DIR w obszarze rolnictwa. Przypomniał, że wszystkie pisma i odpowiedzi publikowane są na stronie internetowej Izby i można się z nimi zapoznać. Poinformował o udziale przedstawicieli DIR w proteście we Wrocławiu zorganizowanym przez NSZZ RI Solidarność.  Wojewodzie zostało wręczone stanowisko DIR w sprawie drastycznej sytuacji na rynkach rolnych. W stanowisku zawarto apel o podjęcie konkretnych rozmów i działań na szczeblu krajowym i Unii Europejskiej, które przyniosą korzystne rozwiązania producentom rolnym i ustabilizują obecną sytuację w branży rolnej.

Podczas spotkania przeprowadzone zostało szkolenie, którego tematem było „Warunkowość – podstawowy element Zielonej Architektury oraz ekoschematy – nowy rodzaj płatności bezpośrednich”. Przekazano rolnikom informacje o zmianach jakie będą obowiązywały w bieżącym roku i w latach następnych w płatnościach bezpośrednich. Szkolenie miało na celu przygotować rolników do wprowadzonych zmian. Zachęcano rolników, aby ze składaniem wniosków o płatności nie czekać do ostatniego terminu.

 

Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Aniela, Jan