Rada Powiatowa DIR Powiatu Średzkiego na spotkaniu rolników w Ujeździe Górnym

W dniu 24 lutego w Ujeździe Górnym przy współpracy Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Urzędu Gminy Udanin oraz Firmy „Agro-Efekt” odbyło się spotkanie szkoleniowo – informacyjne dla okolicznych rolników.

Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentował Wiceprezes DIR Waldemar Jankowski oraz Przewodniczący i Delegaci RP DIR Powiatu Średzkiego.
Zaproszeni goście z instytucji rolniczych przedstawili zebranym rolnikom tematykę dotyczącą:
– Warunkowość podstawowy element nowej Zielonej Archirektury, oraz ekoschematy nowy rodzaj płatności bezpośrednich wystąpienie Kierownika PODR w Środzie Śląskiej Zbigniewa Plesowicza.
– Restrukturyzacja małych gospodarstw, możliwości i wytyczne dla rolników omówił Kierownik ARiMR w Środzie Śląskiej Maciej Reklewski.
– Wiceprezes DIR Waldemar Jankowski przedstawił stanowisko Zarządu DIR w bieżących sprawach dotyczących trudnej sytuacji w rolnictwie oraz działania jakie są podejmowane w celu wsparcia rolników.
– Zmiany w zasadach ubezpieczeń rolników omówił Kierownik KRUS w Środzie Śląskiej Mariusz Jęśkowiak.
Przedstawiciele firmy Agro – Efekt na której terenie odbyło się szkolenie zapoznali zebranych z: dokarmianiem dolistnym oraz biostymulacją jako jednym z inteligentnych elementów budowania plonów, efektywną uprawą zbóż i rzepaku w technologii Agro- Efekt, innowacyjnymi technologiami w gospodarstwach rolnych. Rolnicy, którzy na spotkanie przywieźli litr wody pobranej ze swojego gospodarstwa mogli bezpłatnie określić współczynnik pH wody używanej w swoim gospodarstwie rolnym.
Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk dziękując rolnikom za przybycie podkreślił, że takie spotkania będą organizowane cyklicznie.

Zygmunt, Atanazy