Dolnośląska Izba Rolnicza kontynuuje projekt edukacyjny „Poznaj gospodarstwo rolne”

W dniu 17 marca uczniowie szkoły podstawowej w Piławie Górnej wraz z Członkiem Zarządu DIR – Panem Dariusz Madejski i Panem Piotr Rakoczy– Przewodniczącym Rady Powiatowej DIR Dzierżoniów odwiedzili Zagrodę Edukacyjną Marianówek Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Ozdabiali pisanki, piekli babeczki i siali owies.
Z bliska mogli zobaczyć zwierzęta, sprzęt rolniczy oraz pomieszczenia gospodarcze. Dokarmiali też zwierzęta, które są w gospodarstwie. W zagrodzie dzieci mogli przyjrzeć się z bliska pracy rolnika i poprzez zabawę brać udział w pracach gospodarskich. Mali goście zdobyli wiedzę na temat pochodzenia podstawowych produktów jak jaja, mleko masło, chleb itp.

Marzena, Maria, Klaudiusz