AKCJA WYMIANY OSŁON WAŁÓW RZEGUBOWO-TELESKOPOWYCH

Prawie 250 osłon wałów przegubowo-teleskopowych zostało wymienionych w ramach wspólnej akcji Dolnośląskiej Izb Rolniczej ,,Wieś Dolnośląska” we współpracy z Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych ,,TUW” w ramach Związku Wzajemności Członkowskiej.
▪️W dniach 22-23 marca 2023 roku na terenie warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie i Bożkowie rolnicy mogli się zaopatrzyć w nowe osłony wałów przekaźników mocy do maszyn rolniczych. Akcja wymiany wałów cieszyła się dużym zainteresowaniem okolicznych rolników nawet i z ościennych powiatów.
▪️Rolnicy mogli wymienić zużyte osłony na nowe i tym samym zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas pracy przy obsłudze maszyn rolniczych. Akcja ma wymiar nie tylko praktyczny ale także edukacyjny.
W trakcie wymiany osłon uczestniczyli uczniowie szkół, którzy mogli sami dokonać montażu i demontażu oraz konserwacji wałów. W dwudniowej akcji wymiany około 200 uczniów mogło praktycznie zobaczyć jak ważne jest bezpieczeństwo rolnika.
▪️W wydarzeniu uczestniczyli również pracownicy KRUS udzielając rolnikom i uczniom porad na temat bezpieczeństwa pracy rolnika. Przy okazji realizacji tego projektu, oprócz wymiany osłon wałów popularyzowane były zasady bezpiecznej pracy przy obsłudze maszyn rolniczych. Uczestnicy akcji otrzymali ulotki informacje wydane przez KRUS, TUW oraz DIR zawierające zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie.
▪️Wymiany osłon dokonują specjaliści z firmy SIPMA S.A-polskiego producenta maszyn rolniczych i ogrodniczych z Lublina.

Monika, Florian