Kolejne posiedzenie Rady DIR Powiatu Karkonoskiego

W dniu 4 kwietnia br. w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie Gmina Stara Kamienica odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Rady DIR Powiatu Karkonoskiego. W świątecznej atmosferze obrady obejmowały obszerną tematykę nawiązującą do wielu problemów i trosk naszego rolnictwa. Wśród zaproszonych gości byli: Robert Obaz Poseł na Sejm RP, Mariusz Marek wójt gminy Stara Kamienica, Paweł Mazur członek Zarządu DIR i Przewodniczący RP w Wałbrzychu, Mirosław Ludorowski kierownik BP ARiMR w Jeleniej Górze, Agnieszka Pawłowicz kierownik Placówki KRUS.

Obecna była również kilkunastoosobowa grupa rolników z gmin karkonoskich oraz zaproszeni sołtysi. Obrady prowadził Mirosław Kaszkur Przewodniczący Rady Powiatowej i członek Zarządu DIR.

Duże zainteresowanie i ożywioną dyskusję wywołało wystąpienie Pana Pawła Mazura nt. biogazowi rolniczych w oparciu o prezentację modelu duńskiego tej dziedziny , wizyty studyjnej w Danii oraz konferencji w Kłodzku z udziałem specjalistów duńskich.

Drugim tematem poruszonym przez Pawła Mazura był problem rosnącej populacji wilków w Sudetach Zachodnich . Kierownicy Placówek Terenowych ARiMR i KRUS omówili bieżące, ważne tematy i problemy, którymi żyje wieś i rolnicy w zakresie dopłat, ekoschematów, kontroli gospodarstw w związku z dopłatami, problemy ze sporządzaniem wniosków, a także wyjaśniali różne bieżące wątpliwości.

W dyskusji ważne wnioski zaproponowali do realizacji poseł Robert Obaz i delegat Wiktor Zimmer.

Posiedzenie podsumował Przewodniczący Mirosław Kaszkur, który złożył także wszystkim zebranym życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Pozdrowienia i życzenia świąteczne przekazali także zaproszeni goście.

Bozydar, Grzegorz