15-lecie działalności Zespołu „Wesoła Gromadka”

W sobotę, 13 maja w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gromadce odbyły się uroczystości związane z obchodami jubileuszu 15-lecia działalności Zespołu „Wesoła Gromadka”
To wyjątkowe wydarzenie otworzyła Dyrektor Ośrodka Pani Bożena Kuchmacz. Następnie Wójt Gminy Pan Ryszard Kawka wyraził słowa uznania dla działalności zespołu, podziękował za propagowanie lokalnych tradycji oraz promocję dla Gminy Gromadka w całym województwie dolnośląskim jak i poza.
Do podziękowań dołączył się Poseł na Sejm RP Pan Szymon Pogoda, który zaznaczył jak istotne jest funkcjonowanie tego rodzaju zespołów dla przekazywania lokalnych tradycji z pokolenia na pokolenie.
W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiej Izby Rolniczej -Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Waldemar Jankowski oraz Przewodniczący Rady Powiatowej DIR powiatu bolesławieckiego Pan Franciszek Osip.
Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Waldemar Jankowski złożył życzenia dalszej twórczej działalności, rozwoju zespołu a także propagowania tradycji.
Podkreślił iż zespoły ludowe są także doskonałym czynnikiem integrowania społeczności wiejskich.
Następnie odbyła się część artystyczna, gdzie obok jubilatów wystąpiło sześć zaprzyjaźnionych zespołów „Swojacy z Zagrodna”, „Alebabki z Różyńca”, „My, Słowianie z Osłej”, „Kapela Kunice”, „Zespół Przyjaciółki z Niedźwiedzic”, a także „Żeliszowianie z Żeliszowa”.
Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Robert, Wiesław