Spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

18 maja w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyło się spotkanie ministra rolnictwa Roberta Telusa z rolnikami z powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego i świdnickiego.
W spotkaniu brali udział również przedstawiciele Dolnośląskiej Izby Rolniczej – Szymon Semczuk – delegat do WZ DIR z powiatu ząbkowickiego oraz Paweł Mazur – członek zarządu DIR.
Spotkanie zostało zaaranżowane przez Senatora RP Pana Aleksandra Szweda, który to obiecał rolnikom pomoc w bezpośrednim dotarciu do ministra. Głównym tematem trwającej niemal dwie godziny dyskusji były sprawy związane z obecną sytuacją na rynkach zbóż, związaną z tym faktem pomocą przewidzianą dla rolników, producentów rolnych.
Pozostałe tematy, które zostały omówione to: nowe zasady przyznawania dopłat tzw. Ekoschematy i związane z tym obawy rolników, kredyty pomocowe dla rolników, zmiany w ustawie o ochronie zwierząt.
Rozmawiano również na temat funkcjonowania DODR czy też ARIMR.
Na zakończenie spotkania zaproponowano wizytę ministra na Dolnym Śląsku, która ma się odbyć jeszcze przed tegorocznymi żniwami.
Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Robert, Wiesław