Jubileusz 25- lecia Zespołu Ludowego Niespodzianka

27 maja w Domu Kultury w Tomaszowie Bolesławieckim Zespół Ludowy Niespodzianka obchodził Jubileusz 25- lecia istnienia.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pod wezwaniem św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim.
Następnie w Domu Kultury Jubileusz otworzyła Kierownik Zespołu Pani Weronika Wilczyńska.
Wśród zaproszonych Gości w spotkaniu uczestniczyli m.in. Posłowie na Sejm RP – Pan Szymon Pogoda oraz Pan Piotr Borys, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Ryszard Borys, Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Bolesławiec Pan Franciszek Osip oraz Kierownik PT KRUS Bolesławiec Pan Dawid Sarbak.
Goście w przemówieniach zgodnie podkreślali istotną rolę Zespołów Ludowych dla pielęgnowania tradycji ludowych i propagowania miejscowej kultury.
Jubileusz był doskonałą okazją do uhonorowania przez samorząd rolniczy osób, które są szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz rolnictwa, rozwoju wsi oraz kultury ludowej.
Złotym medalem DIR „Zasłużony dla samorządu rolniczego” zostały odznaczone Panie: Helena Łuszczyszyn, Stanisława Rejman, Grażyna Bojanowska oraz Antonina Marnicka. Brązowym medalem KRIR odznaczony został Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Pan Mirosław Haniszewski.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć.

Ludwik, Piotr