Festiwal Miodu w Bolkowie

W dniach 9-10 września miasto Bolków organizując Festiwal Miodu stał się regionalną stolicą miodu i pszczelarstwa.
Święto miodu i produktu regionalnego w Bolkowie cieszy się dużym zainteresowaniem i renomą już od 16 lat, spotykają się tam sympatycy pysznego miodu i wszelkich wyrobów z nim związanych. Od tysięcy lat pszczoły miodne są nie tylko źródłem cennych produktów spożywczych i leczniczych, a także obiektem zachwytu i szacunku, dlatego też niejednokrotnie zamiłowanie do tych owadów jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Bartnictwo stało się jedną z najważniejszych dziedzin polskiej gospodarki, o czym świadczy, że co dziesiąty ul w UE należy do polskiej pasieki
Podczas Festiwalu Miodu Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej reprezentował Wiceprezes Waldemar Jankowski, który w trakcie uroczystości otwarcia festiwalu odebrał z rąk Burmistrza Grzegorza Kucaba „Podziękowanie za współpracę podczas organizacji Festiwalu Miodu 2023”.
Odwiedzając stoiska wystawiennicze wiceprezes zapoznał się z technikami pozyskiwania miodu oraz problemami z jakimi borykają się bartnicy w tak trudnych czasach.
Uczestnicy Festiwalu Miodu mieli możliwość wzięcia udziału w konferencji pn. „Gospodarka pasieczna w zmieniających się warunkach klimatyczno-przyrodniczych Polski” oraz warsztatach i kiermaszach związanych z pszczelarską tematyką. Podczas imprezy przeprowadzono konkurs „ Wiedzy o Bolkowie”, zawody wędkarskie a dla najmłodszych konkurs plastyczny „Pracowite pszczółki”.
W części artystycznej można było podziwiać występy miejscowych przedszkolaków, młodzieży szkolnej, lokalnych artystów oraz zespołów Zakopower, Trzy Korony, Nowator.

Ludwik, Piotr