Dożynki w Marciszowie

Dożynki Gminy Marciszów odbyły się w tym roku  dnia 2 września we wsi Sędzisław

Gospodarz Gminy wraz ze Starostami Dożynek dokonał ceremonii Misterium Chleba. Sołectwa przygotowały stoiska z prezentacją z Darów Natury i Plonów z ziemi oraz kwiatów. Ważnym akcentem były słowa podziękowania dla rolników  Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Ryszarda Borysa ujęte w  liście dożynkowym.

Dożynki były okazją do wręczenia medali „Zasłużony dla samorządu rolniczego” dla rolników: Pani Izabeli Konar oraz Pana Grzegorza Parzygnat. Podziękowania za pracę na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich wręczono również Panu  Andrzejowi Mitczak.

Nie zabrakło stoisk z Portalu „Z ziemi” produktów od producentów lokalnych, konkursów na pomysłowo i ozdobnie wykonane witacze w sołectwach a także wspaniałe wieńce i ciasta. Nie zabrakło folkloru Zespołów ludowych oraz występu orkiestry dętej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz nowoczesnych maszyn oraz warsztaty ekologiczne dla dzieci.

Ludwik, Piotr