Święto Niepodległości w Jaworze

osobom, które przelały krew w walce o Niepodległość Narodu symboliczne wiązanki złożyli:
przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, instytucji, stowarzyszeń, środowisk
kombatanckich, harcerzy i młodzieży.
W imieniu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Rady Powiatowej DIR Powiatu Jaworskiego oraz całej
społeczności rolniczej wiązankę pod pomnikiem złożył Wiceprezes Waldemar Jankowski. W poczcie sztandarowym podczas uroczystości na jaworskim rynku uczestniczyli delegaci Rady Powiatowej DIR Powiatu Jaworskiego dumnie prezentując Sztandar Rady.
W dniu Narodowego Święta Niepodległości, Dnia Patrona Miasta – św. Marcina uroczystą mszę świętą w intencji mieszkańców i władz Jawora odprawił bp legnicki Andrzej Siemieniewski. Po zakończeniu mszy świętej ulicami miasta przeszedł tradycyjny korowód z flagą narodową, który zakończył się uroczystym odśpiewaniem hymnu.
W części artystyczno-kulturalnej mieszkańcy Jawora oraz przybyli goście mogli podziwiać m.in. występ artystyczny Zespołu Tanecznego KRĄG, oraz pokaz grupy Rekonstrukcji Historycznej Muzeum Techniki i Motoryzacji ,,Tajemnica sukcesu Bitwy Warszawskiej”.

Monika, Florian