Posiedzenie RP DIR w Polkowicach

W dniu 7 grudnia w Polkowicach spotkali się członkowie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Polkowickiego z przedstawicielami samorządu terytorialnego i jednostek pracujących na rzecz rolnictwa. Z zaproszenia przewodniczącego Rady Jana Laszczowskiego skorzystali: Kamil Ciupak Starosta Polkowicki, Jan Wojtowicz Wicestarosta Polkowic, Grzegorz Kowalik Powiatowy Lekarz Weterynarii, Małgorzata Szychowska Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, Sabina Mierzwiak Kierownik Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Roślin o/ Lubin, Andrzej Wańkowicz Kierownik Sekcji Zamiejscowej KOWR w Legnicy, Małgorzata Kalus Chiżyńska Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich w Urzędzie Gminy w Polkowicach oraz Monika Grochala Referent ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy w Radwanicach.
Uczestników przywitał i spotkanie prowadził Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Jan Laszczowski. Podsumował on działalność Rady w 2023 roku, a także przedstawił zamierzenia na rok przyszły.
W trakcie spotkania omówione zostały istotne zagadnienia dotyczące rolnictwa, zwłaszcza zagrożenia wynikające z choroby ASF. Przekazane były także informacje dotyczące zasobu gruntów na terenie powiatu polkowickiego, atestacji opryskiwaczy oraz działań podejmowanych przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego. W trakcie dyskusji zwrócono uwagę na problemy związane z odpadami pochodzenia rolniczego, ze szkodami powodowanymi przez zwierzęta chronione, głównie bobry oraz zagrożenia wynikające z pojawieniem się wilków.

Ludwik, Piotr