VII Forum Kobiet

„Przyszłość jest kobietą” pod tym hasłem 9 marca w Żelaźnie odbyło się tegoroczne VII Forum Kobiet zorganizowane przez Przewodniczącą Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu kłodzkiego, Starostwo Powiatowe  w Kłodzku oraz Gminę Kłodzko.

W Forum udział wzięli licznie zaproszeni Goście: Paweł Gancarz – Wiceminister Infrastruktury, Maciej Awiżeń – Wojewoda Dolnośląski, Zygmunt Balant – Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, Paweł Mazur – Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu,  Mariusz Hydzik – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Anita Piszko – Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Kłodzkiego, Zbigniew Tur – Wójt Gminy Kłodzko, Urszula Panterałka – Zastępca Wójta Gminy Kłodzko, Zdzisława Górska– Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kłodzku, Alicja Piwowar – Zastępca Burmistrza Lądka Zdroju, Agata Winnicka – Zastępca Burmistrza Polanicy Zdroju, Elżbieta Ulatowska – Przewodnicząca Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu kłodzkiego, Ryszard Jastrzębski – przewodniczący Rady Gminy Kłodzko, Ewelina Ptak – radna Rady Powiatu Kłodzkiego i dyrektora Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko, Mariola Huzar – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko, Dorota Mateusiak – Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Kłodzku

W Forum uczestniczyły również delegatki Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Panie aktywnie działające na rzecz wsi na Dolnym Śląsku.

Tegoroczne spotkanie było doskonałą okazją do uhonorowania srebrnym i złotym odznaczeniem Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu rolniczego oraz medalem Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Za wieloletnie kultywowanie tradycji ludowych na Dolnym Śląsku” oraz „Za współpracę z samorządem rolniczym” Pań, które od wielu lat są bardzo aktywne społecznie oraz zawodowo.

Srebrne odznaczenie „Zasłużony dla samorządu rolniczego” otrzymały:

Janina Leśniewska,

Maria Mysza,

Irena Sasak,

Janina Pajdzik

Alicja Piwowar

Aleksandra Kula

Maria Pawłowicz

Krystyna Puk

Beata Radzewicz

Złote odznaczenie „Zasłużony dla samorządu rolniczego” otrzymała Pani Urszula Panterałka.

Medal za wieloletnie kultywowanie tradycji ludowych na Dolnym Śląsku otrzymała Pani Janina Sobów z Ołdrzychowic Kłodzkich a za współpracę z samorządem rolniczym Pani Urszula Borkowska.

Kolejnym punktem Forum były prezentacje zaproszonych Gości.

Pani  Joanna Warecha – dziennikarka, dokumentalistka oraz działaczka społeczna opowiedziała w swoim wykładzie jak z ograniczenia zrobić walor.

Pani Małgorzata Felcenloben doktor nauk humanistycznych ze Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy Zdroju przekazała informacje dotyczącą profilaktyki zdrowotnej dla kobiet.

Jak być pewną siebie i śmiałą? na to pytanie odpowiedzi udzieliła Pani Beata Padewska, psycholog

Forum było również okazją by przyjrzeć się lokalnym kobietom, które świecą przykładem poprzez swoją aktywność społeczną i zawodową.

Pani Irena Grodź z KGW Bożków wspólnie z Tomaszem Pietrzykiem Sołtysem Wsi Bożków, przedstawili prezentację dot. działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Bożkowie.

Pani Urszula Borkowską, która będąc Sołtysem i Radną Gminy Kłodzko opowiedziała o swoich wspaniałych talentach.

Kolejnym punktem była prezentacja Pani Alicji Prychidnej, dotycząca pasji do wypieku chleba na własnych recepturach w manufakturze piekarniczej.

Forum towarzyszyły stoiska wystawiennicze: Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Specjalistycznego Centrum Medycznego z Polanicy Zdroju, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Sery Lutomierskie z Gór Sowich – Malwina Pasternak, Manufaktura Piekarnicza – ekochleb Jaszkowa Górna, Rękodzieło Ewa Kosmalska a także pierniczki i serwetki Urszuli Borkowskiej.

Ten wyjątkowy czas umilił również Zespół NaSTRoje wykonujący muzykę ludową z różnych regionów Polski.

Paweł, Waleria