Wspólne posiedzenie Rad Powiatowych DIR

14 marca w Gminnym Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej odbyło się wspólne posiedzenie Rad Powiatowych DIR powiatów: bolesławickiego, lubańskiego, karkonoskiego, lwóweckiego oraz zgorzeleckiego.

Obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatowej DIR powiatu bolesławieckiego Pan Franciszek Osip.

W spotkaniu udział wzięli Delegaci Rad Powiatowych oraz zaproszeni Goście: Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Pan Mirosław Haniszewski który użyczył Sali Gminnego Ośrodka Kultury jako miejsca obrad, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pan Maciej Małkowski, pełniący obowiązki Powiatowego Lekarza Weterynarii Pan Mariusz Staruch, kierownik Sekcji Zamiejscowej KOWR w Rakowicach Wielkich Pan Rafał Politaj oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Agrii Polska –  Grzegorz Pruszyński, Maciej Szpetecki oraz Wojciech Słabicki.

W czasie pierwszego w tym roku wspólnego posiedzenia wyżej wymienionych Rad Powiatowych dyskutowano o bieżących problemach środowiska rolniczego.

W szczególności poruszono tematy, z powodu których przez kraj przetacza się fala protestów rolniczych, m.in. niekontrolowany napływ zboża spoza UE powodującego dalszy spadek cen czy problemy związane z zielonym ładem którego zasady są w wielu punktach całkowicie sprzeczne z zasadami opłacalności prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Ponadto delegaci Rad Powiatowych wskazywali na absurdy takie jak likwidacja paszportów na bydło jednocześnie sformułowano wniosek o ich przywrócenie. W czasie spotkania uczestnicy debatowali także o propozycjach systemowych które stanowiłoby rozwiązanie problemów będących źródłem protestów. O czynnościach podejmowanych przez Zarząd DIR informował na bieżąco członek Zarządu DIR Pan Mieczysław Środa. Po zakończeniu obrad Przewodniczący Osip podziękował uczestnikom za przybycie i zamknął posiedzenie.

Ludwik, Piotr