Żmigrodzki Jarmark Wielkanocny

W niedzielę, 17marca odbył się  Żmigrodzki Jarmark Wielkanocny. Po oficjalnym otwarciu jarmarku przez Roberta Lewandowskiego – burmistrza Gminy Żmigród, Małgorzatę Matusiak – starostę Powiatu Trzebnickiego, Jana Czyżowicza – przewodniczącego Rady Miejskiej w Żmigrodzie oraz Henryka Kowalika- Przewodniczącego Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Trzebnickiego, odbył się przemarsz z kolorowymi, własnoręcznie wykonanymi palmami wielkanocnymi. Swojskie wielkanocne wyroby, w tym ozdoby świąteczne i tradycyjne przysmaki, zaprezentowali liczni wystawcy. Na stoisku ZPK oraz Nadleśnictwa Żmigród odbywały się warsztaty dla najmłodszych. Scena tętniła życiem dzięki występom lokalnych artystów, dzieci z Publicznego Przedszkola „Zielona Dolina”, Grupa taneczna WM, Grupa wokalna „Kraina Piosenki”, Karolina Lorenz, Zespół Fresh Stars oraz Grupa wokalna „Belcanto”. Gry i zabawy z zającem przeprowadzili animatorzy z JUPI ANIMACJE. Podczas Jarmarku został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Dolnośląska Izba Rolnicza była fundatorem nagród dla laureatów konkursu w postaci czeków. Komisja konkursowa w składzie: Henryk Kowalik – Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Trzebnickiego i jednocześnie delegat do Krajowej Rady Izby Rolniczej, Mariusz Turowski – delegat Powiatowej Rady Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Trzebnickiego oraz Iwona Turowska- pracownik DODR w Miliczu. Komisja spośród 7 zaprezentowanych palm, wyłoniła zwycięzców: I miejsce dla sołectwa Domanowice, II miejsce dla sołectwa Borzęcin, natomiast III miejsce dla sołectwa Węglewo.   Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Ludwik, Piotr