Posiedzenie RP DIR powiatu średzkiego

21 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej odbyło się posiedzenie RP DIR Powiatu Średzkiego. Posiedzenie otworzył Paweł Barczewski Delegat do WZ DIR, z ramienia Zarządu DIR w spotkaniu uczestniczył Wiceprezes Waldemar Jankowski.
W związku ze zrzeczeniem się z pełnienia funkcji przewodniczącego rady przez Krzysztofa Grzegorczyna podczas posiedzenia zostały przeprowadzone wybory przewodniczącego rady. Większością głosów nowo wybranym Przewodniczącym RP DIR Powiatu Średzkiego został Leszek Wicha z gminy Kostomłoty.
W drugiej części spotkania udział wzięli Burmistrz Miękini wraz z-cą kierownika Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego którzy przedstawili członkom rady plany zagospodarowania gruntów rolnych na które został złożony wniosek o zmianę przeznaczenia gruntów na cele nierolnicze i nieleśne.
Po zapoznaniu się z materiałem oraz merytorycznej dyskusji członkowie rady zaopiniowali przedmiotowy wniosek.
W dalszej części spotkania Wiceprezes Waldemar Jankowski omówił działania podejmowane przez Zarząd DIR w związku z aktualną sytuacją w rolnictwie. Zebrani podsumowali akcje protestacyjne rolników, w których brali czynny udział. Przewodniczący RP Leszek Wicha dziękując zebranym za udział w spotkaniu zamknął posiedzenie.

Ludwik, Piotr