Posiedzenie RP DIR powiatu zgorzeleckiego

5 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu Rada Powiatowa DIR powiatu zgorzeleckiego zorganizowała spotkanie miejscowej społeczności rolniczej z Dyrekcją OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
W spotkaniu oprócz delegatów uczestniczyli przedstawiciele Zarządu DIR Wiceprezes Pan Waldemar Jankowski oraz członek Zarządu Pan Mieczysław Środa, KOWR reprezentowali Dyrektor OT Pan Kazimierz Matkowski oraz zastępca Dyrektora Pan Paweł Mazur. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, poza delegatami Rady Powiatowej w spotkaniu wzięło udział ponad 50 rolników.
Głównym tematem spotkania było omówienie sposobu rozdysponowania gruntów które w roku bieżącym zostaną wydane przez ustępujących dzierżawców. Spotkanie zostało zorganizowane aby miejscowi rolnicy mogli wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie poparte merytorycznymi argumentami, przedstawić Dyrektorowi OT KOWR w jaki sposób ich zdaniem przeprowadzenie wyżej wymienionych czynności byłoby najbardziej rozsądne, sprawiedliwe, sprzyjające rozwojowi lokalnych gospodarstw rolnych. Ponadto rolnicy mogli zapoznać się z argumentami przedstawionymi przez Dyrekcję OT KOWR Wrocław a także mieli możliwość swobodnego zadawania pytań.
Wiceprezes Jankowski w imieniu Zarządu DIR podziękował dyrekcji KOWR za udział w spotkaniu z rolnikami, otwartość na dialog. Zaznaczył iż Dolnośląska Izba Rolnicza wszystkie uwagi zgłaszane z każdego powiatu są przedstawiane przez Dolnośląską Izbę Rolniczą na posiedzeniach Terenowej Rady Społecznej przy OT KOWR gdzie samorząd rolniczy ma swoich dwóch przedstawicieli.
Przypomniał iż jest możliwość delegowania przez miejscowe środowisko rolnicze do komisji przetargowych osób godnych zaufania, spełniających zadania społecznej.
Delegaci Rady Powiatowej zwracali uwagę na potrzebę pilnej zmiany zasad aby przekazywanie gruntów odbywało się płynnie bez potrzeby ugorowania gruntów.
Spotkanie przebiegło w atmosferze konstruktywnej wymiany poglądów i dyskusji.

Marian, Katarzyna