XXV REGIONALNA WYSTAWA ZWIERZĄT HODOWLANYCH KSIĄŻ 2021

W sobotę i niedzielę 4 i 5 września br. na hipodromie w Książu Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego,  we Wrocławiu organizuje XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Współorganizatorem wydarzenia jest Dolnośląska Izba Rolnicza. Ta plenerowa impreza ma charakter otwarty i będzie okazją na spędzenie aktywnie weekendu nie tylko dla hodowców zwierząt, ale również dla rodzin z dziećmi, miłośników wiejskiego wypoczynku, regionalnej żywności, produktów lokalnych oraz rękodzieła ludowego.

Chcemy, aby podczas imprezy była możliwość zakupu wyrobów dolnośląskich rolników i producentów oraz poznania oferty edukacyjnej i turystycznej Dolnego Śląska pod hasłem „Dolnośląska wieś zaprasza”.

Poprzez organizację kulinarnego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich pt. „Regionalny słodki wypiek” pragniemy przedstawić i kultywować dziedzictwo kulturowe naszej wsi  i upowszechniać wiedzę na temat przygotowywania różnych tradycyjnych ciast.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska i nie tylko do udziału w imprezie, natomiast dolnośląskich rolników, producentów oraz właścicieli agroturystyk i zagród edukacyjnych oraz Koła Gospodyń Wiejskich do współtworzenia naszej plenerowej wystawy:

• Producenci – w tym produkty rolnicze, żywnościowe , rękodzieło – zgłoszenia przyjmuje Izabela Michniewicz, kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 71 339 86 56 wew. 150, e-mail: michniewicz@dodr.pl;

Karta zgłoszenia dla wystawców – karta_wystawcy_ksiaz

Regulamin dla wystawców – Regulamin_WYSTAWCY

• Dolnośląska wieś zaprasza – oferta edukacyjna i turystyczna, działalność stowarzyszeń lokalnych, atrakcje dla dzieci, usługi zgłoszenia przyjmuje Agnieszka Kowalczuk-Misek zastępca, kierownika Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 71 339 86 56 wew. 151, tel. kom. 609 657 199, e-mail: kowalczuk@dodr.pl;

Karta zgłoszenia – karta_atrakcje_ksiaz

Regulamin dla wystawców-  regulamin_dla_wystawców_atraklcji

• Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich pt. „Regionalny słodki wypiek” – zgłoszenia przyjmuje Agnieszka Krzeszewska, specjalista, Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 71 339 86 56 wew. 175, e-mail: krzeszewska@dodr.pl.

Karta zgłoszenia do konkursu– Kulinarny_Karta

Regulamin konkursu- regulamin_konkurs_kulinarny

Udział wystawców i zapewnienie powierzchni wystawienniczej jest bezpłatny. Na Państwa zgłoszenia czekamy do dnia 15. sierpnia br.

Czesław, Agnieszka