Ośrodki Hodowli Zwierzyny – Jak Wygląda Prowadzona W Nich Gospodarka Łowiecka?

Realizując wniosek zgłoszony przez delegatów DIR podczas obrad V Walnego Zgromadzenia DIR w dniu 12.06.2017 r. Dolnośląska Izba Rolnicza zwróciła się do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu z prośbą o przekazanie informacji dotyczących gospodarki łowieckiej realizowanej na terenie ośrodków hodowli zwierzyny działających na obszarze woj. dolnośląskiego. Z informacji uzyskanych od delegatów wynika, iż nadleśnictwa prowadząc gospodarkę łowiecką na terenie obwodów łowieckich będących ośrodkami hodowli zwierzyny i czerpiąc zysk ze sprzedaży polowań oraz tusz zwierzyny, nie są zainteresowane zmniejszaniem pogłowia zwierząt łownych w tych obwodach. Skutkiem takich działań jest występowanie bardzo dużej liczby szkód powodowanych przez dzikie zwierzęta w uprawach i płodach rolnych na terenach polnych wchodzących w skład obwodów będących ośrodkami hodowli zwierzyny.

W związku z powyższym Dolnośląska Izba Rolnicza poprosiła o udzielenie informacji na temat:

1) liczby ośrodków hodowli zwierzyny działających na terenie woj. dolnośląskiego,
2) stanów zwierząt łownych poszczególnych gatunków oraz limitów odstrzałów dla każdego OHZ;
3) współpracy OHZ z okolicznymi rolnikami w celu minimalizowania szkód wyrządzanych przez zwierzęta łowne w uprawach i płodach rolnych oraz działań podjętych w tym zakresie.

Odpowiedź na pismo

Jak żyć Panie Premierze?...

Gawl, Florentyna