Starościna VI Dolnośląskich Dożynek Rolników Agnieszka Mazur

Starościna Dożynek Agnieszka Mazur w miejscowości Bożanów, gm. Żarów w powiecie świdnickim wspólnie z mężem Krzysztofem prowadzi 80-hektarowe gospodarstwo rolne od wielu lat wyspecjalizowane w roślinnym kierunku produkcji. Jest szczęśliwą mamą Aleksandry, która od września uczęszcza do zerówki. Na posiadanym areale rolniczka uprawia oziminy: pszenicę i rzepak oraz buraki cukrowe. Oprócz pracy w gospodarstwie udziela się społecznie, od roku jest sołtysem wsi Bożanów, a od dwóch lat delegatką Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu świdnickiego. Gospodarstwo pani Agnieszki wyposażone jest w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji rolnej oraz budynki dostosowane do potrzeb prowadzonej działalności. Produkowany w gospodarstwie materiał roślinny jest najwyższej jakości i w związku z tym nie ma ona problemu z jego zbytem.

Marzena, Maria, Klaudiusz