Spotkanie Zarządu Izby z przedstawicielami działu Rolnictwa, Leśnictwa i Rozwoju Wsi w Ministerstwie Saksońskiego Środowiska i Rolnictwa

W dniu 17 czerwca 2019 r. w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej odbyło się spotkanie Zarządu Izby z przedstawicielami działu Rolnictwa, Leśnictwa i Rozwoju Wsi w Ministerstwie Saksońskiego Środowiska i Rolnictwa. Zebrani dyskutowali między innymi na temat obecnych problemów w rolnictwie, a szczególnie możliwych obszarów współpracy. Wypracowany w ramach spotkania pomysł wspólnego projektu, mającego na celu praktyczne szkolenie młodych rolników będzie realizowany jesienią br. Prezes Leszek Grala podkreślił, że dotychczasowa współpraca z Partnerem z Niemiec, która trwa już nieprzerwanie od  20 lat zapoczątkowana była projektem dotyczącym zakupu stacji atestacji opryskiwaczy. Projekt ten objął swoim działaniem szeroką grupę rolników. Poprawił warunki gospodarowania oraz bezpieczeństwo prowadzonej produkcji rolnej. Edukacja młodych, możliwość praktycznej wymiany doświadczeń oraz sprawny system poszukiwania rozwiązań to działania które będą skupiać młodych dolnośląskich rolników.

Ilza, Stanisław, Wiktor