Spotkanie pracowników z Zarządem DIR

7 stycznia w siedzibie Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu odbyła się pierwsza w tym roku narada pracowników z udziałem Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Pan Kazimierz Jurkiewicz Główny Specjalista Dolnośląskiej Izby Rolniczej szczegółowo omówił zasady postępowania przedstawicieli DIR przy opiniowaniu wniosków Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów o zmianę przeznaczenie gruntów rolnych na nierolne i leśnych na nieleśne.  Gościem spotkania był Dolnośląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Pan Zdzisław Król, który przedstawił aktualną sytuację dotycząca ASF oraz ptasiej grypy. Pan Król zaapelował, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest przestrzegania zasad bioasekuracji w gospodarstwach rolnych. Podczas spotkania poruszono również tematy dotyczące rejestracji rolników w Bazie Danych o Odpadach, opiniowania umów dzierżawy i obwodów łowieckich oraz bieżących działań biur terenowych.

Za kilka, może kilkanaście godzin chyba najważniejsza chwila...

CHF / PLN 4,0246 +0,35% [09:19]

Leon, Ludomir