Spotkanie w powiecie złotoryjskim

Rolnicy coraz bardziej sceptycznie podchodzą do problemu przeznaczania gruntów rolnych na cele inwestycyjne a szczególnie pod budownictwo jednorodzinne.
Budownictwo jednorodzinne na terenach wiejskich jest bardzo popularne, ale wiąże się z poważnymi utrudnieniami dla rolników w prowadzeniu działalności. Od kilku lat Dolnośląska Izba Rolnicza prowadzi kampanię „STOP USUWANIU ROLNICTWA ZE WSI”, której celem jest przeciwdziałanie utrudnianiu pracy producentom rolnym przez osoby nie będące rolnikami.
Urząd Gminy Zagrodno wystąpił do DIR o opinię dla projektu przeznaczenia gruntów rolnych pod inwestycje na terenie wsi Modlikowice, Radziechów i Wojciechów. Celem wyjaśnienia wątpliwości dotyczących w/w projektu przedstawiciele Rady Powiatowej DIR Powiatu Złotoryjskiego: Tadeusz Kinach i Marcin Karasiński oraz Przewodniczący Rady Wiesław Skop spotkali się 13 września br. z pracownikami Urzędu Gminy Zagrodno.
W spotkaniu udział wzięła również Pani Karolina Bardowska – Wójt Gminy.

Marzena, Maria, Klaudiusz